howto: kaip nežūti su dviračiu Vilniuje 2

Rašiau pernai aš tokį nerišlų rašinėlį “kaip nežūti su dviračiu Vilniuje“. Bet štai atėjo užėjo naujas pavasaris, ir siūlau tai pamiršti. Taip taip. New year 2009 edition!

Pabuvojau aš keletą kartų Londone. Pažiūrėjau išpūstom akim kaip dviratininkai juda kartu su automobiliais tam pačiam sraute, toj pačioj gatvėj, pats tą išbandžiau ir mano pasiūlymas būtų: vaikai, pamirškime važinėjimą dviračiu šaligatviais. Kopenhagos stiliaus dviračių takų Vilniuje galime nesitikėti bent 30 metų (mano kuklia nuomone). O važiuot gatvėmis, pagal KET, galime jau šiandien. Tu turi pilną teisę ten būti. Netgi užsiimti eismo juostą jei suki į kairę pusę. Taigi…

1. Pasiruošk: turėk ryškų raudoną mirksiuką gale ir ryškų baltą mirksiuką priekyje. Įjunk net dieną. Helps alot (na tik gal išskyrus saulėtas dienas).

2. Dėvėk dviratininko pirštines. Patogumui ir saugumui. Avarinėj situacijoj, krentant nuo dviračio nebus baisu žemę gaudyt rankomis ;) … Važinėjant tiek miške, tiek mieste ne kartą mane gelbėjęs dalykas. Apsaugo delnus, krisdamas gali kurkas drąsiau remtis rankomis. Sumušta ranka kurkas geriau nei sumušta galva ar kitos kūno dalys ;)

3. Rodyk posūkius. Sukdamas kairėn ar persirikiuodamas į kitą juostą (kai pvz sankryžoj yra juosta sukantiems dešinėn). Dešinėn išsukdamas retai rodau (shame on me!), bet priklausomai nuo situacijos, irgi dažnai reikia ;)

4. Berodydamas posūkius visgi įsitikink kad tave nuo kitų skiria saugus atsumas. Vairuotojai dar nepratę prie dviračio gatvėj, niekada neatmesk galimybės kad tavęs nemato.

5. Venk lenkti iš dešinės, ypač artėjant prie sankryžos, nes nutiks kaip šitam dviratininkui… Pats iš dešinės lenkiu tik stovinčius priešais sankryžą automobilius, vos pajudėjus laikausi ties kurio nors iš jų galu, kad matyčiau galines šviesas (stebėk posūkius!).

6. Sankryžoje aplenkęs stovinčius automobilius atsistok taip, kad pirmasis tave matytų. Jei atsistosi iš šono, gali likt nepastebėtas ir nustumtas netikėto manevro metu ;) .. Londone nemažai sankryžų tam netgi yra specialios žalios zonos, kur stoja dviratininkai, o automobiliai lieka už jų nugarų.

O jei įdomu važiavimo gatvėmis privalumai, tai:

1. Tu važiuoji keliu, iš kiemų/bromų išvažiuojantys auto privalo tave praleisti.

2. Tvarkingai važiuojant kurkas mažesnė tikimybė užsirauti ant sukančio dešinėn.

3. Netrukdo visokie nevykę bortai.

4. Netrukdo pėstieji, ir tu jiems netrukdai.

5. Ir dar kažką pamiršau turbūt ;)

Tai va. Be brave. Važiuok gatve ir pratink prie to vairuotojus.

Jei dar ką prisiminsiu tai parašysiu.

UPDATE: Važiuodamas gatve, kurioje statomi automobiliai, laikykis kairiau, saugiu atstumu nuo automobilių, kad netikėtai atsidarius durelėmis jos netaptų kliūtimi. Ir beje, jei įvyko tokia situacija ir nukentėjote – kvieskit policiją, vairuotojas bus kaltas. Citata iš KET: “Draudžiama atidaryti sustojusios transporto priemonės dureles, jeigu tai kelia pavojų arba kliudo kitiems eismo dalyviams.”.

This entry was posted in dviračiai and tagged , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to howto: kaip nežūti su dviračiu Vilniuje 2

 1. Remis/Egis says:

  Sveix, Tadai, kaip gyveni?

  Linkejimai is US of A ;)

 2. Oo! :)

  Aš kaip tik nesniai prisiminiau jus ten ir bandžiau internete rasti kažkokių požymių ką ten veikiat ;) (nieko neradau).

  Aš tai good, pavasaris, akcijos atrakcijos, krizė **zė, nesibaigiantys mokslai ir pan ;)

  Mestelkit kokį kontaktą į tadas eta yoyo taškas lt.

 3. Remis says:

  As irgi nusprendziau taves paieskot ir labai lengvai radau pagal varda/pavarde :P

  Pas mus irgi “krize”, jau vasara dvelkia – apie 30 laipsniu ant saules, neisibaigiantys mokslai irgi kankina :D

  Brukstelsiu pora zodziu prie progos ;)

  Iki!

 4. lina says:

  oho cia tie EGIS ir REMIS? atsiuskit fotkiu tadui o tadas man :)!!!