Kodėl nenorėčiau grįžti į Lietuvą

Auto kultūra klęsti ir su kylančiom benzino kainom atrodo darosi vis nuožmesnė. Pvz:

  1. Įvykis Klaipėdoje – ant dviračių takelio važiuojantį berniuką partrenkia iš kiemo išvažiuojantis automobilis. Berniukas kaltas. Ginčai rodos tesiasi, apie sėkmingą pabaigą negirdėti. Apie tai jau rašiau čia.
  2. Įvykis Vilniuje – į grupę dviratininkų įsirėžia automobilis ir pabėga iš įvykio vietos. Po ilgų paieškų surandamas kaltininkas – mašinos vairuotojo “draugas”. Atsakomybė? Administracinė. Sužalojo 5 dviratininkus ir nesuteikęs pagalbos pabėgo iš įvykio vietos. Pagal Lietuvos įstatymus ir teismus tai labai panašu į pvz važiavimą troleibusu be bilieto ar batono vagystę iš supermarketo.
  3. Vilniuje dviratininkui prieš nosį iš kitos juostos staiga pasuka automobilis. Dviratininkas nespėja sustabdyti dviračio – kontaktas su automobiliu ir šalia važiuojančiu troleibusu. Tarkim šioje situacijoje ir neaišku kas kaltas, BET policininkai iškart padaro išvadą: piko metas vadinasi eismas intensyvus (nors ši sąvoka taisyklėse neapibrėžta) todėl dviratininkas neturėjo teisės būti antroje juostoje (nors pagal taisykles pirma juosta skirta sukantiems dešinėn, antra judantiems tiesiai, kodėl ir dviratininkas buvo šioje juostoje. Va. Pasirodo Lietuvoje piko metu automobilis yra privilegijuota transporto priemonė. Gal galit kas nors paaiškinti kodėl Lietuviai automobiliuose yra svarbesni už pvz Londono gyventojus automobiliuose? Londone esu metus ir, kiek žinau, piko metu kamščiuose čia galima rasti tikrai svarbesnių žmonių, tačiau kažkodėl niekas dėl to nekeičia kelių eismo taisyklių. Gal žiūūū čia žmogaus teisės yra svarbiau nei tavo piniginė?
  4. Smulkmena, bet labai gerai parodo kas dedasi statistinio lietuvio galvoje: Delfi.lt gyvena iš reklamos. Jų tikslas yra parodyt kuo daugia reklamos, todėl jie taiko į mases. To rezultatas? Naujienos pagal svarbą pagal delfi.lt: Lietuvos naujienos / verslas / neklinojamas turtas (čia dar viskas OK); Media / Rinkos / IT Verslas (irgi viskas rodos dar gerai); Autonaujienos / Kriminalai / Užsienio naujienos… WTF?!?!? Nuo kada automobilių pramonės naujienos yra svarbiau už užsienio naujienas?.. Yeah. Gal neveltui Lietuva krito taip žemai kai statistinis pilietis toliau savo nosies nemato.

Tai va. Dviratininkas Lietuvoje – beteisis kliuvinys ant kelio. Sveikiname Lietuvos valdžią su toliaregiška transporto politika. Šviesus rytojus garantuotas!

This entry was posted in dviračiai, politika beigi kulinarija and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.