Pirmas “Lietuviškas” palydovas kosmose

Girdėjot šią gražią istoriją? Pvz čia. Dar viena užuomina čia (žvelkit į paskutinį klausimą). Taigi fainieji akademikai Kosmoso mokslo ir technologijų institutas PR’inasi ir giriasi esą jie kuria “pirmąjį lietuvišką nanopalydovą”. Yeah right. Citata:

Vertinant Lietuvos galimybes, šiandien galima tikėtis, kad pirmasis Lietuvos nanopalydovas galėtų būti išvestas į orbitą po 2–3 metų“, – teigia Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Susidaro įspūdis, kad lietuviai ištiesų kuria kažką from scratch. O tiesa yra tokia: Lietuviai dalyvauja projekte QB50. Kas reiškia kad jie gaus paruoštą cubesat su visa komunikacijos ir kita įranga. Tame cubesat taip pat bus tam tikrų tyrimo prietaisų tačiau bus palikta ir laisvos vietos kuri bus užpildyta lietuvių iniciatyva. Taigi.. Palydovu pasirūpinta, paleidimu pasirūpinta, ryšiu su žeme pasirūpinta. Bet kažkodėl KMTI nesugeba paminėti nei QB50, nei to fakto, kad jie praktiškai viską turi padarytą už juos..

Aišku nesupraskite neteisingai: QB50 ir Lietuvos dalyvavimas jame YRA superexciting. Blogybė tame, kad saujelė akademikų pučia savo ego besigirdami nebūtais dalykais…

This entry was posted in politika beigi kulinarija and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

8 Responses to Pirmas “Lietuviškas” palydovas kosmose

 1. LetMeFly says:

  Nu ir ne tavo reikalas tos ju pagyros :)

 2. ė nu. O mane vat užpisa kai tikrieji viso šito gėrio kaltininkai (žmonės kurie paleido visą cubesat programą) yra nė karto nepaminėti KMTI interviu / straipsniuose / pan.

 3. Ir dar užpisa neįgalūs žurnalistai kurie nemato toliau savo nosies.

 4. Negalibuti says:

  Vat sakau kaip čia taip įdomiai, jog jie nesiskelbia savam puslapyje apie tai. Tai žiūrėjau visus tuos pranešimus, tai sakėsi jog patys kurs… O tai kaip čia dabar viskas kaip ant delno gaus ? o.O kaip čia įdomiai viskas, apie tai neteko girdėti. Tai kokia prasmė to pranešimo, kad palydovas bus išvestas po tokio ilgo laiko, kai čia viską gatavai gauna, belieka tikriausiai paprograminti ir viskas gatava.

 5. Taip. Jie gaus gatavą funkcionuojantį palydovą, kuriame bus palikta šiek tiek vietos jų kūrybai.

 6. Bravo says:

  iš kur taip viską žinot?

 7. Nes QB50 yra neslaptas projektas? Priešingai nei KMTI kurie net blogo nesugeba pasileisti, kad galėtų karts nuo karto paporint apie savo projektus.

 8. Bravo says:

  gal tie projektai tokiam lygy, kad nieko ir nepriporinsi daugiau negu papilstyti iš tuščio į kiaurą…