Tik Lietuvoje

Nauji KET pakeitimai iš http://kaveikiavaldzia.lt/docs/2011/06/27/62957#straipsnis17

Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

Yeah, dviratininkai vidury baltos dienos turės dėvėti liemenes arba nespės keist batarkių savo mirksiukuose. Čia turbūt bausmė už pasirinktą ekologišką transporto priemonę ir nepriklausomybę nuo benzino kainų bei neįgalaus viešojo transporto.

Žinoma niekam tas nerūpės, tačiau incidentų atveju kaltė bus aišku verčiama dviratininkams, mat vidury baltos dienos neapsimetinėja kalėdų eglutėmis.

UPDATE:
Praleidau dar vieną dalyką. Anksčiau turėjom liemenės alternatyvą – prisegtus prie drabužių atšvaitus. Pvz UK populiari alternatyva – šviesą atspindintys diržai. Dabar ši alternatyva pašalinta ir dviratininkai kelyje tamsiu paros metu privalės turėti šviesas IR liemenę.

Iš kur visa tai? Bloga statistika. Vasarą vos ne kas savaitę kelyje žūva po dviratininką. Įprastai tai būna neblaivus asmuo + neturi ne tik šviesų bet ir atšvaitų. Reikalavimą turėti atšvaitus turėjome nuo gūdžiausių laikų, reikalavimas šviesoms – bent 4 metai. Vien įstatymo priėmimas NEVEIKIA YOU CLUELESS IDIOTS. Štai idėja: buvo daryta nemažai atšvaitų dalinimo pėstiesiems akcijų. Ir tas matosi gatvėse, nemažai žmonių nuolatos nešiojas prie rankinės ar pan prisegtą atšvaitą. Tą patį galima padaryti ir dviratininkams panaudojant atšvaitinius lipdukus (nepavogs, nenuluš, nenusuks, neparduos ir nepragers). Kodėl pvz rajoniniai kelių patruliai negalėtų nuolatos turėti tokių savo auto ir klijuoti visiems sutiktiems dviratininkams jei jie neturi atšvaitų? Pozityvumas veikia kurkas geriau tokiu atveju.

This entry was posted in dviračiai and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.